Přihlášení

TECHYES

zvol si lepší budoucnost studuj technické obory

Absolventi

TECHyes.info - správný první krok k úspěšné budoucnosti

Končíš studium na základní škole. Máš poslední vysvědčení o ukončení 9.třídy. Zůstanou vzpomínky, kamarádi, kontakty na Facebooku. Minulost. Vtírá se otázka Co dál? Kde realizovat své sny a přání?

Konec základní školy, stejně jako střední, je důležitou křižovatkou, kde se rozhoduješ o své další budoucnosti. Jestli ještě nějaký ten čas budeš věnovat vzdělávání nebo se rovnou pustíš do světa práce.

V tom prvním případě se Ti v Libereckém kraji nabízí střední, střední odborné a později i vyšší odborné a vysokoškolské vzdělání. Tvůj první krok a správná volba studijního oboru je v současné době velmi důležitý. Můžeš být vzdělaným odborníkem, ale na trhu práce neseženeš pracovní místo nebo bude málo placené. Můžeš být ale vyučeným řemeslníkem, po kterém okamžitě sáhnou významné firmy v Libereckém kraji a nabídnou zajímavé platové podmínky. Navíc platí, že si můžeš maturitu doplnit v nástavbovém 2letém studiu ihned po ukončení učebního oboru. Nic tím neztratíš, naopak můžeš více získat. Budeš velmi žádaným řemeslníkem-odborníkem a s pozdější maturitou například parťákem, mistrem, vedoucím provozu. Můžeš být šéfem, ale budeš navíc rozumět práci svých podřízených. Jako jeden z nich budeš mít i autoritu.

Přijímačky na střední odborné školy se blíží. Než se rozhodneš pro studijní obor, seznam se s 20 TOP nejžádanějších profesí sestavených zaměstnavateli v Libereckém kraji:

1/ Stavební profese

2/ Strojní a ostatní profese

ZEDNÍK

TOPENÁŘ, INSTALATÉR

TESAŘ

TRUHLÁŘ

KLEMPÍŘ

PODLAHÁŘ

MALÍŘ - NATĚRAČ - ÚPRAVY POVRCHŮ

VÝTAHÁŘ

LEŠENÁŘ

OBSLUHA STAVEBNÍCH STROJŮ

SKLÁŘ

ELEKTRIKÁŘ

ELEKTROMONTÉR

NÁSTROJAŘ

OBRÁBĚČ KOVŮ

ELEKTRONIK - MECHATRONIK

AUTOMECHANIK

KONSTRUKTÉR - MECHANIK, ELEKTRO, HYDRAULIKY

SEŘIZOVAČ CNC SOUSTRUHU, FRÉZKY, CENTRA

BRUSIČ KOVŮ - NA PLOCHO, NA KULATO

Našel jsi mezi nimi své oblíbené? Správná volba. Chceš-li zjistit volná místa v oboru, zkus se podívat na portály s volnými místy pod úřady práce.

O správné volbě je i celý TECHyes.info. Být v pohodě, po vyučení začít hned vydělávat peníze nebo se po ukončení školy zaregistrovat na Úřadu práce a být odkázán na čím dál menší sociální dávky?

Nechceme ti volbu nutit, chceme ti dát dostatek kvalitních informací, aby ses mohl nebo mohla správně rozhodnout. Chceme být tvými průvodci na prvních krocích tvé profesní cesty k úspěšné kariéře.

3. 8. 2010 11:35:19 - aktualizováno 7. 10. 2010 16:39:33 | přečteno 1743x

Investice do rozvoje vzdělávání - ESF, EU, MŠMT, OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost KULK

 
Krajský úřad Libereckého kraje, odbor školství, mládeže, tělovýchovy a sportu
U Jezu 642/2a, Liberec 2, 461 80  |  e-mail: techyes@kraj-lbc.cz  |  www.techyes.info
load