Přihlášení

TECHYES

zvol si lepší budoucnost studuj technické obory

NadoTECH

logo NadoTECH

NadoTECH je projekt resortu školství, mládeže a zaměstnanosti Libereckého kraje, první část odstartovala v dubnu 2012 a skončila v říjnu 2012. Projekt má za cíl propagovat technické a odborné vzdělávání mezi žáky základních škol. Zúčastnili se ho žáci sedmých až devátých tříd ze všech regionů Libereckého kraje. V současné době se jedná o podobě dalšího pokračování projektu.

Kampaň NadoTECH byla v roce 2012 rozdělena do dvou etap. Jarní část zahrnovala pět zastávek, kde proběhly aktivity spojené s prezentací devíti odborných středních škol. Zúčastnilo se jí 639 žáků z jednadvaceti základních škol regionu. Do druhého, podzimního kola se přidalo dalších jedenáct základních škol. Vybrané školy vyslaly své žáky na zbývající čtyři akce na odborných středních školách zřizovaných krajem a zároveň zapojených do Stipendijního programu Libereckého kraje. Program všech devíti akcí se skládal ze dvou částí, exkurze ve škole, dílnách, spřátelených podnicích a odpolední roadshow. Žáci, které čeká v blízké budoucnosti volba střední školy, označili za nejatraktivnější část programu praktické ukázky, kde měli šanci vlastnoručně vyzkoušet činnosti, které daný studijní obor doprovází – řezání, vrtání, šroubování, navrhování, tvarování, foukání apod.

„Kampaní NadoTECH se nám podařilo odbourat dva základní hendikepy, které často brání žákům základních škol při výběru dalšího studia. Děti neví, jak vypadá manuální práce, protože ji nemají možnost poznat. A to jak v rodině, tak v rámci školní výuky, kde již dílny nejsou povinnou součástí vzdělávacích programů. Tou druhou překážkou jsou samotné názvy technických oborů, kdy děti netuší, co přesně dělá nástrojař, jemný mechanik, strojní mechanik apod.,“ říká Jiřina Princová, vedoucí odboru školství Krajského úřadu Libereckého kraje.

Facebook NadoTECHu

Webové stránky NadoTECH

Fotogalerie z akcí ZDE

ikona souboruSpot Genus TV o NadoTECHu

27. 3. 2013 12:47:16 | přečteno 1182x

Investice do rozvoje vzdělávání - ESF, EU, MŠMT, OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost KULK

 
Krajský úřad Libereckého kraje, odbor školství, mládeže, tělovýchovy a sportu
U Jezu 642/2a, Liberec 2, 461 80  |  e-mail: techyes@kraj-lbc.cz  |  www.techyes.info
load